פרופיל חברה

הפיתרון הנוכחי של חברתנו מספק שליטה ובקרה בניהול עסקים קטנים עד בינוניים.
בשוק זה, השינוי העיקרי לו אנו עדים בשנים האחרונות הוא ההבנה של בעלי העסקים, קטנים ככל שיהיו, לכך שלא ניתן להמשיך "לשבת על הגדר" ושהמחשב והאינטרנט "באמת יתפוס".
אם לפני כמה שנים לא היה נדיר לשמוע בתהליך מכירה את המשפט "אני מכיר בע"פ את כל הלקוחות ואת כל המוצרים", הרי שהיום אימרה זו כבר כמעט לא נשמעת במחוזותינו.
אם עד לפני כמה שנים היה ניתן לקבל את תמונת מצב העסק רק אצל רואה החשבון (אין שום ספק שזה באמת הזמן הנכון לדעת שרמת הרווחיות בשנה שחלפה ירדה משמעותית), היום רואה החשבון הופך ליועץ העתיד ומבקר ההווה.
קידמה זו כמובן משפיעה על רמת ההבנה של בעלי העסקים בדבר החשוב ביותר בעסק - הלקוחות.
אם בעבר הכלי היחיד לגירוי לקוחות בו השתמשו בעלי העסקים היה המחיר, אזי היום בעלי עסקים מבינים את מה שהלקוחות כבר מיישמים מאז הומצאו הכעס והשימחה, ששירות טוב כן עושה עסקים טובים. באמירת שירות טוב אין הדבר רק בא לתאר את רמת הנחמדות של אותו איש קשר שעונה לטלפון, את רמת הסבלנות שהוא מפגין כלפיך אלא גם את הצד היוזם. קיום שירות טוב מספק גם עזרה מזכירותית ללקוחות, לדוגמא: חנות בעלי חיים שמצלצלת ללקוח ויוזמת רכישה - "לפי הנתונים, פוצי כבר ממש בסוף השק", חוסכת ללקוח את גילוי השק הריק לאחר ארוחת ערב שישי (נכון, תמיד אפשר לתת שאריות).
המודעות של בעלי העסקים גדלה מכיוון שהתחרות הופכת לקשה מיום ליום. בכדי לפתח נאמנות לשירות ולא למחיר יש לנהל את המערכת בצורה חכמה ולפקח עליה בזמן אמת.

כלים ומוצרים לניהול קשרי לקוחות:
מגוון הכלים העומדים לרשות בעלי העסקים גדל ביחד עם אותם דברים המשמשים אותנו ביום יום. אם בשנים האחרונות נכנסו שירותי המסרונים בצורה רצינית למשחק והשימוש במיילים הופך גם הוא לכלי עבודה מול לקוחות הקצה, היום ניתן לראות את כניסת התחום הלוהט החדש/ישן - הרשתות החברתיות. עסקים בונים דפי FACEBOOK, מגיבים/מנהלים פורומים, משקיעים באתרי אינטרנט ועוד.

סיכום:
אסכם במשפט בו נתקלתי לפני כמה שנים. האדם שאמר אותו הוא לא אחר מוורן באפט - "סיכון מגיע כשאתם לא יודעים מה אתם עושים". אין מקום במאה הנוכחית לעבודה עיוורת, גם אם זה עבד ועובד כבר 15 שנה. הצורך של בעלי העסקים להכיר את הלקוחות, את הרגלי הקנייה, את הדברים שגורמים לעסק לגדול ולהפך הינו קריטי לקיומם. אם לפני עשור מרבית מערכות ה-CRM המשוכללות היו בחברות הענק אותן כולנו מכירים, היום גם העסק הקטן השכונתי עשוי להיות מצוייד במערכת שלא הייתה מביישת אתר שיגור למעבורת חלל.

בהצלחה.
ליאור חרמש
מנכ"ל בוס פתרונות תוכנה בע"מ

כל הזכויות שמורות לבוס פתרונות תוכנה בע"מ

עיצוב אתרים